Kayseri Masöz Bayan Mai̇de

Kayseri masöz bayan Antik Yunan toplumlarında ilk keşfedildiği zaman genel olarak tedavi ve halkın sosyal yapısını geliştirmek için kullanılmıştır. Savaş döneminde olduğu için birçok kişi bunun kaygı ve stresini yaşamaktaydı. Psikolojik olarak yapılabilecek en etkili tedavi şekliydi. Orta çağ zamanında Roma’da da tedavi amacıyla kullanıldı ve özellikle savaşçıların rahatlaması sağlandı. Kayseri masöz bayan Bunun yanında sporcular olimpiyatlarda bu işlemden çok fazla yararlandı. Kayseri masöz bayan .

Rönesans devrine girildikten sonra yavaş yavaş Dünya üzerinde daha kolay iletişim sağlanmaya başlandı. Bu sayede etkili tedavi çeşidi olan masaj diğer devletler ile paylaşıldı ve hangi devletlerin bu işlemi nasıl uyguladığı, farklı yöntemlerin neler olduğu öğrenildi.

Bulunan ilk yazılı kaynak Çin toplumuna aittir. Milattan Önce 2598 yılına ait olan bu kaynak masaj işleminin tam olarak hangi amaçlar için kullanıldığı açık açık yazmıştı. Hem Çin toplumunda hem de Hint ve Yunan toplumlarındaki temel amaç tedavi amacıylaydı. Savaş sırasında yaralanan birçok savaşçıya ve spor müsabakalarında sakatlanan sporculara uygulanarak en iyi şekilde bu işlemden verim alındı.