Kayseri Yahyalı Masöz Bayan Medi̇ha

Kayseri yahyalı masöz bayan Uygulama türlerinin dünya geneline yayılması ve kullanılmaya başlamasıyla birlikte, Avrupalı hekimler tarafından geliştiren ve günümüzde insanların en fazla tercih ettikleri uygulama türü İsveç masaj teknikleridir.

Diğer uygulamaların büyük çoğunluğu vücut üzerinde lokal bölgelere uygulanmaktadır. İsveç tekniği ise farklı hareketler ile vücudun tamamına uygulanmaktadır. Baş bölgesine parmak uçları ile ovalama yapılırken, sırt bel bölgesine el için ile sıvazlamalar, ayak bölgelerine ise, parmak uçları ile baskılar ve elle çekme hareketleri şeklinden yapılmaktadır. Kayseri masöz bayan İsveç masaj tekniğinin kendisine has özellikleri arasında, sıvazlama hareketleri ile başlayıp, sıvazlama hareketleri ile bitmesidir. Kayseri yahyalı masöz bayan . Uygulamaya hafif baskılı el hareketleri ile sıvazlama yapılarak başlanır. Sıvazlama ile vücudun, gevşemesi, kasların ve derinin ısınması sağlanır.

Sıvazlama işlemleri sırasında el hareketleri ritmik hareketler ile yapılmakta ve baskılı yoğun hareketlerin yapıldığı aşamaya geçişte, eller deri üzerinden kaldırılmadan geçiş yapılmalıdır. hareketleri gittikçe sertleşir ve kaslar yoğrulma gibi hareketler ile iyice esnetilmeye ve canlanma oluşturulmaya çalışılır. Son aşamada yine sıvazlama işlemlerine dönüş yapılır ve vücudun sakinleşmesi, rahatlaması sağlanmış olur.